Myśl Patrona: "Ten, kto zamknął się w nienawiści, już się skończył!"

News gimnazjum  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Dodano: 28-06-2018, 15:39

Wszystko ma swój koniec. Czas nauki również. Przyszło nam zakończyć kolejny rok szkolny.
Podsumowanie uczniowskiej i nauczycielskiej pracy miało trzy etapy. W środę 20 czerwca 2018 r. zabraliśmy się w sali gimnastycznej, by oklaskiwać zwycięzców różnorodnych konkursów i zawodów. Wielu gimnazjalistów otrzymało dyplomy lub puchary w dowód podziwu za pracę i wysiłek. Zobacz zdjęcia.
Kolejny dzień – czwartek 21 czerwca – to oficjalne, uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie klas trzecich. Obecni byli wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci, szacowni zaproszeni goście w osobie prezydentów miasta. Akademia była tradycyjnie podzielona na dwie części – oficjalną, na której wręczono dyplomy wzorowych uczniów i listy gratulacyjne ich rodzicom, przekazano sztandar nowemu pocztowi, wygłoszono przemówienia i podziękowania – oraz rozrywkową. Gimnazjaliści odegrali sztukę na motywach „Dziadów” Adama Mickiewicza, prezentowali talenty wokalne, wreszcie drugoklasiści nagrodzili wybranych przyszłych absolwentów. Nie zabrakło poloneza (Obejrzyj), rzucanych w górę czapek, uścisków dłoni i łez smutku, że nadszedł czas pożegnania z „Granatowym Gimnazjum”. Zobacz zdjęcia.
Piątek 22 czerwca podsumował rok szkolny mszą świętą dziękczynną. W klasach uczniowie otrzymali świadectwa. Gimnazjaliści udali się na upragnione wakacje, lecz absolwentom nie tak beztroskie, jak zawsze. Dopełnił się im kolejny życiowy etap.
Każdy koniec może być smutny, ale jest także początkiem czegoś nowego.